Otevřít v prohlížeči
12/2021
BDO Newsletter
Novinky ze světa financí

Vážení čtenáři,

blíží se konec kalendářního roku a to bývá vhodný okamžik pro rekapitulaci, co nám přinesl.

Nebyl to rok jednoduchý, pevně doufám, že po tak náročných dvou letech se ten nový bude blížit normálu. Moc děkuji všem, kteří pomáhali druhým s jeho zvládnutím.

Na druhé straně, každé vystoupení z rutiny či ze zóny komfortu je i příležitostí podívat se na svou práci, podnikání i své běžné činnosti s nadhledem, umožňuje hledat nové cesty a přemýšlet, jak nově nastalou situaci zvládnout a ideálně, pokud možno, i využít ve svůj prospěch. Některé firmy to měly s ohledem na svůj obor podnikání snazší, jiné byly zasaženy více.

Podobně, jako v dobách ekonomického poklesu či hospodářské krize, se se situací lépe vypořádaly firmy zdravé a stabilní. Pro ostatní to byla náročnější zkouška, která vyzdvihla i drobné problémy a umožnila jim tak věnovat svou pozornost, aby byly v budoucnu odolnější.

Mnoho firem zjistilo, že i to, co si dříve neuměly v praxi představit, může být funkční. Typickým příkladem je využití moderních nástrojů pro týmovou práci a komunikaci na dálku. Věřím, že i tato zkušenost pomůže dalšímu rozvoji inovací, přijetí digitalizace v širším slova smyslu a dalším způsobům, jak pracovat efektivně.

I v následujícím roce tu budeme s vámi, budeme připraveni vás podpořit a prostřednictvím našich znalostí a zkušeností vám pomáhat v oblastech, kterým rozumíme nejlépe. Nadále vás budeme informovat o novinkách a změnách, které se dotýkají vašeho byznysu, poskytovat vám praktické výklady a doporučení, sdílet s vámi své zkušenosti a příklady nejlepší praxe.

Přeji nám všem, ať je budoucí rok ve znamení stability, optimismu a úspěchu, držme si palce, pomáhejme si.

Krásné prožití vánočních svátků, mnoho štěstí a splněných snů v roce 2022.

 

Miroslav Jandečka

Managing Partner

Důležitá změna v harmonogramu přijetí nové právní úpravy ochrany oznamovatelů

V minulých vydáních newsletteru jsme Vás informovali, že zákon o ochraně oznamovatelů, který transponuje směrnici EU, měl nabýt účinnost k 17.12.2021. Vzhledem k nové Poslanecké sněmovně se návrh zákona musí projednat znovu a již nyní je zřejmé, že k uvedenému datu se jej nepodaří schválit.

Číst dále
PDF verzi Newsletteru si můžete stáhnout zde
People who know, know BDO BDO
Stripe
Kontaktujte nás na [email protected] - Právní ujednání a ochrana soukromí