Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie a jak je odstranit naleznete v PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ ÚDAJŮ.

BDO byla ve 2018 celosvětově nejaktivnější poradenskou společností na poli fúzí a akvizic

05.03.2019

Praha, 5. března 2019

BDO byla ve 2018 celosvětově nejaktivnější poradenskou společností na poli fúzí a akvizic

Mezinárodní poradenská skupina BDO díky své rekordní aktivitě na poli fúzí a akvizic obsadila první místo v každoročním žebříčku Global League Tables 2018 společnosti PitchBook Data. Společnost celosvětově figurovala u 437 uzavřených fúzí a akvizic.

Poradenské aktivity sítě BDO se v loňském roce odehrávaly ve všech částech světa. Společnost celkově zprostředkovala 437 fúzí a akvizic, což ji zařadilo ve srovnání poradenských společností na první místo. Největší aktivitu organizace vyvinula v Evropě. S 311 realizovanými obchody se umístila na prvním místě také v této dílčí kategorii. „V porovnání světadílů se nejvíce fúzí a akvizic zrodilo právě na starém kontinentu. K pozitivnímu výsledku přispělo také BDO Advisory v České republice, a to zprostředkováním 20 obchodů, které proběhly zejména v důsledku generační výměny,“ říká Petr Kymlička, partner poradenské společnosti BDO v Česku.

Přestože ostatní kontinenty v počtu obchodů za Evropou značně zaostávají, také na nich se poradenské síti BDO v silné konkurenci dařilo. Ve Spojených státech se ve vydaném žebříčku Pitchbook 2018 Annual Global League Tables umístila s 83 obchody na sedmém místě, ve zbytku světa pak obsadila 2. místo.