BDO oznamuje jmenování nového řídícího partnera v České republice

13.01.2020

Praha, 13. ledna 2020: Společnost BDO oznámila jmenování nového řídícího partnera v České republice. Miroslav Jandečka, někdejší řídící partner společnosti Moore Stephens, vede BDO s účinností od 1. ledna 2020.

Miroslav Jandečka získal v posledních 25 letech rozsáhlé zkušenosti nejen v oboru firemních financí, ale také ve vedení a rozvoji poradenské firmy. Svou vlastní společnost, založenou v roce 1995, postupně dále rozšiřoval v rámci západočeského kraje. V roce 2007 se pak připojila k síti poradenských firem Moore Stephens. Pod jeho vedením se Moore Stephens v Česku rozrostla na síť s více než 250 odborníky. Mimo vůdčích schopností má Miroslav také hluboké znalosti v oblasti mezinárodního zdanění právnických osob, přeshraničních fúzí a akvizic, složitých obchodních strategií a transakcí.

Petr Slavíček, dosavadní řídící partner, bude Miroslava plně podporovat z pozice nového předsedy představenstva. Oba budou navíc i nadále spolupracovat v různých oblastech řízení společnosti. Petr se navíc bude věnovat oblasti finančního auditu.

Koncept jedné firmy

Jmenování Miroslava Jandečky je součástí změny struktury, kterou BDO Česká republika prochází. V říjnu 2019 společnost oznámila sloučení svých stávajících auditorských a poradenských divizí se společností Moore Stephens.

Sjednocením a začleněním různých služeb do jedné společnosti usiluje BDO o to, aby se stala silnou a stabilní firmou poskytující širokou škálu odborných znalostí. Vysoce profesionální tým čítá více než 400 odborníků, mezi nimiž je 35 certifikovaných daňových poradců a přes 20 certifikovaných auditorů. V kombinaci se silným zastoupením v regionech BDO zaručuje klientům profesionální poradenství napříč Českou republikou.

„Stát se jednou firmou, to je můj osobní závazek vůči našim pracovníkům. Chci, aby BDO bylo tím nejlepším místem pro rozvoj jejich profesní kariéry. A společně s našimi zaměstnanci chceme být více než jen lídr v účetnictví a poradenství. Osobně věřím, že jako jedna silná firma bude BDO trvalým místem důvěry pro naše zaměstnance a také pro klienty. A že tato vzájemná důvěra nás požene vpřed, pomůže našim klientům a lidem dále růst a dosahovat jejich snů,“říká Miroslav Jandečka, nový řídící partner BDO Česká republika.

Původní účetní, mzdová, daňová, poradenská a znalecká část BDO již není součástí BDO Česká republika.

Seznam kanceláří a Partnerů BDO Česká republika

 • Praha
  • Lukáš Hendrych, Miloš Krejčí, Lukáš Křístek, Tomáš Kubíček, Jiří Liberda, Jan Macháč, Petr Slavíček, Ondřej Šnejdar, Dan Vaníček
 • Brno
  • Oldřich Bartušek, Martin Hořický, Lucie Johaníková, Tomáš Klíma, Roman Kytlica, Igor Pantůček
 • Domažlice
  • Jitka Fanturová, Miroslav Jandečka, Jiří Jandečka, Věra Jankovcová
 • Plzeň
  • Michal Daňsa, Ivan Kovář, Blanka Lukešová, Hana Patočková
 • jižní Čechy (České Budějovice a Jindřichův Hradec)
  • Miroslav Souček, Martin Tuček

 

 

Poznámka pro editory

Poskytování služeb v rámci mezinárodní sítě nezávislých členských firem BDO („síť BDO“) je koordinováno Brussels Worldwide Services BVBA, společností s ručením omezeným zapsanou v Belgii.

Každá z BDO International Limited (řídící subjekt sítě BDO), Brussels Worldwide Services BVBA a jednotlivých členských firem jsou samostatnými právnickými osobami a nenesou žádnou odpovědnost za jiné takové právnické osoby a jejich činy nebo opomenutí. Nic v úpravách nebo pravidlech sítě BDO nepředstavuje nebo nenaznačuje vztah s agenturou nebo partnerství mezi společnostmi BDO International Limited, Brussels Worldwide Services BVBA a/nebo jednotlivými členskými firmami sítě BDO.

BDO je obchodní název pro síť BDO a pro každou z členských firem BDO.

Příjmy z poplatků členských firem v síti BDO, včetně členů jejich exkluzivních aliancí, činily v roce 2019 celkem 9,6 miliard USD. Tyto účetní, daňové a poradenské firmy poskytují odborné služby prostřednictvím 88 120 odborníků z 1809 kanceláří ve 167 zemích.

BDO v České republice

BDO se zaměřuje na poskytování služeb veřejným i soukromým organizacím a osobám, jež za nimi stojí, a nabízí širokou škálu auditorských, účetních, daňových a poradenských služeb. Na českém trhu BDO působí od roku 1991.

Se svými více než 400 zaměstnanci a dlouholetou praxí se řadí k předním společnostem s tímto zaměřením u nás. Jedinečnost BDO spočívá v kombinaci silného zázemí mezinárodní sítě a individuálního přístupu ke klientům z několika kanceláří napříč Českou republikou.

Kontakt pro média

Radek Václavík

Tel +420 724 176 864
email: [email protected]