BDO představuje nový koncept IT poradenství. Počítačoví experti IT konzultanti propojí top management firem s robotikou, digitalizací a hlavně s byznysem

11.06.2020

Praha, 11 června 2020 – Poradenská společnost BDO představuje nový koncept IT služeb. Propojují svět počítačových technologií se světem byznysu a jsou reakcí na digitální transformaci firem. Smyslem služeb je poskytovat srozumitelné poradenství top managementu, kdy IT odborníci fungují současně jako partneři v byznysu a nemají úzce vymezenou roli. Mezi úplně nové oblasti poradenství patří softwarová robotika (RPA), nasazení digitálních pracovníků, procesní automatizace i asistence při celkové digitalizaci chodu firem. Zaměření na kybernetickou bezpečnost zůstává v portfoliu BDO přední prioritou. Inovované služby budou poskytovat specializovaní experti z nové divize BDO Digital, která vznikla 1. června 2020.

IT poradci pro management firem v nové roli

„Uvědomujeme si, že IT odborníci jsou vnímání jako úzce vyprofilovaní lidé, kteří ve firmách komunikují zase s dalšími IT odborníky. My jsme chtěli jejich tradiční roli rozšířit a především je propojit s šéfy firem, kterým by srozumitelným jazykem poskytovali praktické informace a seznamovali je s možnostmi dnešních technologií. Specialisté by už neměli řešit jen „dráty“, ale především inspirovat manažery z top managementu. Například v tom, jak využít počítačové technologie k usnadnění podnikání, úsporám času, peněz a také k rychlejším reakcím na požadavky zákazníků v digitální době,“ říká Miroslav Jandečka, řídící partner BDO.

Robotika pro manažery firem

Inovované služby budou mít na starosti velmi zkušení odborníci, kteří se dlouhé roky starají o přední lokální i globální hráče na trhu. „V týmu máme řadu specialistů na robotická řešení a automatizace procesů, jakož i odborníků s hlubokou znalostí firemních procesů v řadě odvětví. Princip robotiky tkví v nahrazení lidské síly při realizací procesů, které jsou jednouché, časově náročné, opakovatelné a mající jasná pravidla. Velmi často například u finančních procesů při stahování bankovních výpisů, vytěžování a účtování faktur, sestavování reportů. Využití najdou ale i v HR při oboardingu nových zaměstnanců nebo v back-office procesech při péči o zákazníky. Produktem robotiky jsou například takzvané chatboty,“ upřesňuje Dan Vaníček, Partner BDO Digital.

Expertní tým BDO

Poradenská společnost BDO má k dispozici profesionální tým složený z více než 400 odborníků. Mezi nimi je 35 certifikovaných daňových poradců a přes 20 certifikovaných auditorů. V kombinaci se silným zastoupením v regionech BDO zaručuje klientům profesionální poradenství napříč Českou republikou.

 

Poznámka pro editory

Poskytování služeb v rámci mezinárodní sítě nezávislých členských firem BDO („síť BDO“) je koordinováno Brussels Worldwide Services BVBA, společností s ručením omezeným zapsanou v Belgii.

Každá z BDO International Limited (řídící subjekt sítě BDO), Brussels Worldwide Services BVBA a jednotlivých členských firem jsou samostatnými právnickými osobami a nenesou žádnou odpovědnost za jiné takové právnické osoby a jejich činy nebo opomenutí. Nic v úpravách nebo pravidlech sítě BDO nepředstavuje nebo nenaznačuje vztah s agenturou nebo partnerství mezi společnostmi BDO International Limited, Brussels Worldwide Services BVBA a/nebo jednotlivými členskými firmami sítě BDO.

BDO je obchodní název pro síť BDO a pro každou z členských firem BDO.

Příjmy z poplatků členských firem v síti BDO, včetně členů jejich exkluzivních aliancí, činily v roce 2019 celkem 9,6 miliard USD. Tyto účetní, daňové a poradenské firmy poskytují odborné služby prostřednictvím 88 120 odborníků z 1809 kanceláří ve 167 zemích.

BDO v České republice
BDO se zaměřuje na poskytování služeb veřejným i soukromým organizacím a osobám, jež za nimi stojí, a nabízí širokou škálu auditorských, účetních, daňových a poradenských služeb. Na českém trhu BDO působí od roku 1991.
Se svými více než 450 zaměstnanci a dlouholetou praxí se řadí k předním společnostem s tímto zaměřením u nás. Jedinečnost BDO spočívá v kombinaci silného zázemí mezinárodní sítě a individuálního přístupu ke klientům z několika kanceláří napříč Českou republikou.

Kontakt pro média

Radek Václavík

Tel +420 724 176 864
email: [email protected]