Poradenská společnost BDO otevírá novou právní kancelář

04.08.2020

Mezinárodní poradenská společnost BDO otevírá k 1. srpnu 2020 v Česku novou advokátní kancelář BDO Legal.

 

Praha, 4. srpna 2020 – Mezinárodní poradenská společnost BDO otevírá k 1. srpnu 2020 v Česku novou advokátní kancelář BDO Legal. Tým zkušených advokátů a koncipientů se bude zaměřovat zejména na korporátní právo pro středně velké firmy. Poradenství má široký záběr – od obchodního práva, M&A, nemovitostního a stavebního práva, přes daňové právo, pracovní právo a financování. Právní služby jsou klientům k dispozici v kancelářích v Praze a v Brně.

S vedoucím nového právního týmu, JUDr. Jiřím Šmatlákem, spolupracujeme už několik let. Máme společné klienty, rozumíme si pracovně, sdílíme stejné hodnoty. Zakomponování jeho advokátní praxe pod společnou značku je pak logickým vyústěním,” říká Miroslav Jandečka, řídící partner BDO.

Právní tým BDO Legal zastupuje klienty také v soudních řízeních a věnuje se rovněž insolvencím a restrukturalizacím. „Zakomponováním týmu zkušených právních odborníků získají klienti kompletní servis pod jednou střechou. Členové našeho právního týmu mají dlouholeté zkušenosti z prestižních advokátních kanceláří a budou klientům k dispozici pro veškeré jejich podnikatelské potřeby,“ dodává advokát Jiří Šmatlák, který bude novou právní kancelář řídit.

Otevření advokátní kanceláře v Česku navazuje na nedávné oznámení slovenských kolegů, kteří se k 1. červenci 2020 spojili s přední slovenskou advokátní kanceláří NEXUS. BDO tak otevírá dveře pro silný právní tým pro celý středoevropský region.

Trond-Morten Lindberg, zastupující síť BDO International z pozice CEO pro region EMEA, uzavírá: „Všichni jsme byli tímto rozšířením služeb nadšeni. Oceňuji způsob, jakým naši čeští partneři nadále investují do potřeb našich klientů s cílem poskytovat co nejlepší služby. Je to také skvělá zpráva pro naše mezinárodní klienty působící v České republice, protože nyní získají rychlý přístup k zavedenému a kvalifikovanému právnímu týmu. Rád bych popřál celému týmu hodně úspěchů v jejich nové spolupráci.

Pražskou kancelář povede Jiří Šmatlák, v Brně bude právní služby zaštiťovat advokát Lukáš Regec.

 

Poznámka pro editory

Poskytování služeb v rámci mezinárodní sítě nezávislých členských firem BDO („síť BDO“) je koordinováno Brussels Worldwide Services BVBA, společností s ručením omezeným zapsanou v Belgii.

 

Každá z BDO International Limited (řídící subjekt sítě BDO), Brussels Worldwide Services BVBA a jednotlivých členských firem jsou samostatnými právnickými osobami a nenesou žádnou odpovědnost za jiné takové právnické osoby a jejich činy nebo opomenutí. Nic v úpravách nebo pravidlech sítě BDO nepředstavuje nebo nenaznačuje vztah s agenturou nebo partnerství mezi společnostmi BDO International Limited, Brussels Worldwide Services BVBA a/nebo jednotlivými členskými firmami sítě BDO.

 

BDO je obchodní název pro síť BDO a pro každou z členských firem BDO.

 

Příjmy členských firem v síti BDO, včetně členů jejich exkluzivních aliancí, činily v roce 2019 celkem 9,6 miliard USD. Tyto účetní, daňové a poradenské firmy poskytují odborné služby prostřednictvím 88 120 odborníků z 1809 kanceláří ve 167 zemích.

 

BDO v České republice

BDO se zaměřuje na poskytování služeb veřejným i soukromým organizacím a osobám, jež za nimi stojí, a nabízí širokou škálu auditorských, účetních, daňových, právních  a poradenských služeb. Na českém trhu BDO působí od roku 1991.

Se svými více než 400 zaměstnanci a dlouholetou praxí se řadí k předním společnostem s tímto zaměřením u nás. Jedinečnost BDO spočívá v kombinaci silného zázemí mezinárodní sítě a individuálního přístupu ke klientům z několika kanceláří napříč Českou republikou.

 

Kontakt pro média

Ivo Čižmár

 

Tel +420 602 130 450
email: [email protected]