Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie a jak je odstranit naleznete v PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ ÚDAJŮ.
  • Transakční poradenství

Poradenství při prodeji společností

Jaká je situace na trhu?

Akvizice, prodeje, fúze či jiné přeměny společností – to jsou klíčové strategické aktivity majitelů mnoha firem. Roste nejen zájem zahraničních či nadnárodních společností o nové akvizice, ale také nabídka firem na prodej, a to zejména v segmentu středně velkých společností.

S čím Vám pomůžeme?

V rámci tzv. „kupního mandátu“ pro naše klienty vytipujeme a doporučíme vhodnou společnost na převzetí, ale také zpracujeme ocenění společnosti nebo nastavíme celkovou akviziční strategii. Můžeme vést vyjednávání o převzetí společnosti ve všech fázích až do uzavření transakce. Zastupuje také majitele při prodeji společnosti nebo její částí na bázi „prodejního mandátu“, a to od přípravy informačního memoranda a dalších dokumentů, přes vyhledání a oslovení strategických či finančních investorů až po vedení jednání s vybranými zájemci a uzavření transakce. Součástí této sféry služeb jsou také operace typu MBO či MBI.

Pro naše klienty už jsme realizovali mnoho druhů přeměn společností – fúze, rozdělení, odštěpení nebo jiné restrukturalizace. I proto víme, jak důležité je postarat se kromě samotné strategie také o projektové řízení celé přeměny v úzké spolupráci s daňovými poradci a právníky.

Co řešíme nejčastěji?

  • Poradenství při prodeji společností
  • Akviziční strategie, poradenství při nákupu společností
  • Řízení fúzí a dalších přeměn společností
  • Commercial Due Diligence
  • Zajištění financování transakce
  • Příprava Business Case