Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie a jak je odstranit naleznete v PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ ÚDAJŮ.

Externí hodnocení kvality interního auditu

Kvalita interního auditu

Každý, kdo chce kontinuálně poskytovat prvotřídní služby, se musí čas od času ohlédnout. Jak tedy zajistíte kvalitu samotného interního auditu?

Potřebujete, aby prošel tzv. externím hodnocením kvality (QAR). Jde o účinný nástroj pro zvyšování výkonnosti a přidané hodnoty interního auditu.

Podle Mezinárodních standardů pro profesní praxi interního auditu musí být činnost interního auditu tímto testem ověřena dokonce alespoň jednou za 5 let (standard 1312). Bez externího hodnocení kvality navíc nemůžete oficiálně uvádět, že činnost vašeho interního auditu je v souladu se standardy.

Efektivní řešení

Specializovaný tým BDO vyvinul model pro hodnocení kvality interního auditu, který pokrývá všechny důležité oblasti nutné pro externí posouzení kvality. Zaměřuje se na identifikaci a hodnocení úrovně procesů a vlastností typických pro funkci interního auditu. Důraz klademe na to, jak plnit stávající i budoucí očekávání. Konkrétně prověřujeme:

  • Jak v současnosti vypadá vaše funkce interního auditu?
  • Jaké jsou potřeby zúčastněných stran a do jaké míry jste schopni je naplnit?
  • Jaké by měly být vaše priority ohledně změn v interním auditu, aby interní audit poskytoval vynikající výsledky?