Novinky v ochraně oznamovatelů: aktuální rizika a povinnosti firem a veřejného sektoru

Datum: 1. 6. 2022
Čas: 09:00 - 11:00
BDO
V parku 12
Praha 11  148 00
Zobrazit mapu

Alexandra Torra
Email
  • Shrnutí

Termíny školení: 

  • 1. června 2022

Čas konání: 9:00 – 11:00

Forma školení: online/prezenčně

Místo konání: Microsoft Teams a BDO Audit s.r.o., V Parku 12, Praha 11, 148 00

 

Zákon o ochraně oznamovatelů, který transponuje směrnici EU měl nabýt účinnosti 17. 12. 2021. Návrh zákona se ale nestihl projednat a směrnice tak nebyla implementována včas. Co to však znamená pro firmy a organizace?

Na semináři se například dozvíte, proč se musí veřejné subjekty již od 17. prosince 2021 směrnicí řídit a jaké povinnosti musí dodržovat. Budeme také hovořit o tom, že už nyní mohou oznamovatelé ze soukromého sektoru podat oznámení u Ministerstva spravedlnosti nebo svoje oznámení uveřejnit.  

Na semináři navrhneme efektivní řešení, jak tyto výzvy zvládnout a jak minimalizovat uvedená regulatorní a reputační rizika. Popíšeme také, jak nové povinnosti co nejlépe využít ve prospěch firmy nebo jak ochranu oznamovatelů propojit s existujícími rámci odpovědného podnikání (ESG).

 

Obsah přednášky:

  • Co je to whistleblowing a jak jsou oznamovatelé chráněni?
  • Dopady neschválení českého zákona: rizika a aktuální povinnosti firem a veřejného sektoru
  • Jak nové povinnosti a rizika bez starostí zvládnout? Zavedení etické linky jako spolehlivého a nákladově efektivního řešení.
  • Diskuze

 

Komu je školení určeno: Generálním či finančním ředitelům, controllerům, compliance a ethics officerům, prošetřovatelům podezření na protiprávní jednání a interním auditorům

 

Přednášející: Stanislav Klika, Head of Risk Advisory Services

 

Cena: zdarma

 

Akce proběhne v českém jazyce. Vaše dotazy k organizaci akce ráda zodpoví Alexandra Torra [email protected]

 

Registrace: Přihlaste se k semináři prostřednictvím online formuláře kliknutím na tlačítko registrovat nebo nám napište na [email protected]

Školení není určeno společnostem poskytujícím daňové, finanční a právní poradenství. Organizátor akce si vyhrazuje právo změn a určení seznamu účastníků.