Nový zákon o ochraně oznamovatelů: Jak se na něj připravit?

Nový zákon o ochraně oznamovatelů: Jak se na něj připravit?

Seminář
16 listopadu 2021 - CUT

Výstaviště 569/3, areál BVV603 00, Brno, Česká republika
placeBDO.LiveSite.GetDirections

Ve spolupráci s Regionální hospodářskou komorou Brno jsme pro vás připravili seminář na téma nového zákona o ochraně oznamovatelů.

Rok 2021 s sebou přináší nový zákon o ochraně oznamovatelů (tzv. whistleblowing zákon). V následujících měsících má směrnice EU o whistleblowingu vstoupit v platnost ve všech 27 členských zemích EU. Jak ovlivní nový zákon podniky působící v České republice a jaké povinnosti s sebou tento zákon nese?

Podle whistleblowing zákona budou muset firmy s 25 a více zaměstnanci a veřejní zadavatelé do konce března 2022 zavést postupy pro přijímání a vyřizování oznámení, vyškolit zaměstnance a zajistit, aby osobní údaje oznamovatelů byly chráněny.

Představíme vám stručný a praktický přehled toho, o jaké povinnosti se jedná, jak jim dostát a přitom se neutopit v papírech a nařízeních. Sdělíme vám praktické poznatky o dopadech na podniky a výhodách zavedení účinných kanálů pro oznamování.

 

Obsah semináře:

  • Co je to whistleblowing a jak jsou oznamovatelé chráněni?
  • Jaké povinnosti firmám vznikají a do kdy je musí splnit?
  • Jak nové povinnosti bez starostí zvládnout?
  • Zavedení etické linky jako spolehlivého a nákladově efektivního řešení.
  • Diskuze

 

Komu je workshop určen?

Generálním či finančním ředitelům, controllerům, compliance a ethics officerům, prošetřovatelům podezření na protiprávní jednání a interním auditorům

 

Přednášející:

  • Stanislav Klika, Head of Risk Advisory Services

 

Více informací a možnost registrace zde.