• Přehodnoťte problematiku převodních cen
Rethink:

Přehodnoťte problematiku převodních cen

30.06.2020

Globální pandemie koronaviru má nebývalý dopad na ekonomiky na celém světě. V návaznosti na náš webinář ze dne 5. května 2020 na téma „Dopady COVID-19 na převodní ceny ve vaší společnosti“, přinášíme sérii pohledů našich odborníků na to, jak pandemie ovlivňuje všechny aspekty podnikání a jaký může mít dopad na stanovení či přehodnocení transferových cen ve vaší skupině.

Reakce

Naši řadu článků začínáme s pohledem na to, jak úzce souvisí ochrana a zajištění kontinuity vašeho podnikání s transferovými cenami.

 

Odolnost

Podíváme se na to, co udělat pro to, aby vaše společnost byla odolnější a mohla se vrátit do normálního fungování. V této souvislosti budeme diskutovat o významu principu „arm’s length“ - jak přizpůsobíte politiky transferového oceňování nové ekonomické realitě? Kdy je vhodné sdílet ztráty mezi přidruženými společnostmi? Jaké problémy s dokumentací by společnosti měly zvážit?

Uvědomění 

A konečně ve třetí části naší série se zaměříme na to, co je v souvislosti s transferovými cenami třeba mít na paměti, když začnete opět prosperovat? Existují příležitosti pro lepší správu? Měli byste opětovně posoudit dodavatelský řetězec s ohledem na nadbytečnost v blízkém okolí nebo s kritickou funkcí? Jak sladit anomálie období Covid-19 s dlouhodobými strategiemi transferového oceňování společnosti?

Články budeme postupně publikovat v nejbližších dnech.

Věříme, že tato série článků našich specialistů na transferové ceny vám poskytne včasné informace o aktuálních problémech. Pro více informací navštivte náš online hub.