arrow_upward

Euro-Trend, společnost Jiřího Nekováře, se stala součástí poradenské společnosti BDO

Euro-Trend, společnost Jiřího Nekováře, se stala součástí poradenské společnosti BDO

Praha, 21. února 2024 – Nejstarší česká společnost se specializací na daňové poradenství Euro-Trend, kterou v roce 1990 založil a dosud vedl Ing. Jiří Nekovář, Ph.D., se stala součástí poradenské společnosti BDO. Jiří Nekovář vedl Komoru daňových poradců celých 15 let, usiloval o její vysokou kvalitu, odbornost i respekt u státní správy. V letech 2013 - 2014 byl také prezidentem Evropské konfederace daňových poradců (CFE), poradce asijské organizace AOTCA a je zakladatelem Global Tax Adisory Platform (GTAP). Působil také jako člen Národní ekonomické rady vlády NERV.
Nyní stojí v čele společnosti BDO Euro-Trend, která se stala součástí BDO Czech Republic. 


„Pana Jiřího Nekováře osobně považuji za největší českou osobnost v oblasti daňového poradenství, za tátu daňových poradců v Česku. Velmi si vážím jeho odbornosti i toho, co pro Českou republiku v oblasti daňového systému vykonal. Proto jsem poctěn tím, že se po téměř 35 letech samostatného podnikání rozhodl spojit právě s BDO, společností s vizí být tím nejlepším místem pro odborníky a osobnosti, jako je Jiří. Bude pro nás důležitým mentorem a vzorem pro naše stávající i budoucí kolegy,“ říká Miroslav Jandečka, řídící partner BDO v České republice.

Euro-Trend je společnost zabývající se daňovým a ekonomickým poradenstvím. Tým jeho pracovníků zahrnuje odborníky z různých oblastí s mnohaletými zkušenostmi, kteří řeší složité daňové a legislativní záležitosti, nejen v národním, ale i mezinárodním měřítku.

„Společnost BDO mě zaujala po fúzi s Moore Stephens, kdy došlo k významným změnám ve vedení společnosti a také v jejím hodnotovém žebříčku. Miroslava Jandečku i řadu dalších stávajících partnerů BDO znám již delší dobu. Oceňuji  jejich odbornost, přístup ke klientům, firemní kulturu a snahu posouvat náš obor kupředu. S BDO jsem se rozhodl spojit především proto, abych svým klientům dokázal poskytnout širší odborné zázemí. Pro současné zaměstnance je to pak příležitost rozšiřovat si svou kvalifikaci a růst v prostředí velké poradenské firmy,“ vysvětluje Jiří Nekovář.

Cenu transakce se obě firmy rozhodly nezveřejňovat.

Celou tiskovou zprávu si můžete přečíst zde
Webovou stránku BDO Euro-Trend najdete zde