arrow_upward

Výročí 30 let BDO a finanční výsledky za 2021

Výročí 30 let BDO a finanční výsledky za 2021

Poradenská společnost BDO oznamuje rekordní finanční výsledky za rok 2021. Tržby společnosti činí přes 0,6 miliardy korun. Meziročně jde v ČR o 13% nárůst, globálně pak celá síť vyrostla o 11 % na 11,8 miliardy USD. Tahounem jsou pro ni stále tradiční služby v oblasti auditu, účetnictví a daní. Společnost rostla i personálně a dnes má přes 500 odborníků. Letos v únoru BDO slaví 30 let na českém trhu, v budoucnu chce masivně posílit především služby podnikového poradenství s cílem pružně a efektivně reagovat na aktuální potřeby firem na českém trhu.

 Společnost v ryze českém vlastnictví se zázemím celosvětové sítě v únoru oslavuje nejúspěšnější finanční rok s tržbami přes 627 milionů Kč a také 30 let působnosti na tuzemském trhu. Největší část obratu BDO tvoří tradiční disciplíny, jako je audit, účetnictví a daně. Klíčovou prioritou, která rychle roste, kde společnost nabírá odborníky a rozšiřuje služby, je pro dnešní BDO podnikové poradenství – tam meziročně vyrostla dvojnásobně a chce v tomto trendu nadále pokračovat. „Výročí 30 let je pro nás odrazovým můstkem a stimulem do další třicítky. Náš byznys staví na tradičních disciplínách, ale podstatou naší práce je pomáhat firmám v oblastech, kde to nejvíce potřebují – musíme se zde neustále vyvíjet, abychom jim byli vždy schopni nabídnout řešení kterékoli oblasti v jejich podnikání. Díky naší organizaci, struktuře i filosofii jsme schopni dělat rychlá rozhodnutí na lokální úrovni a pružně reagovat na měnící se potřeby trhu – tím se i lišíme od klasických korporátů,“ uvádí Miroslav Jandečka, řídící partner BDO v České republice.

Díky významné fúzi s Moore Stephens na sklonku roku 2019 a připojením řady úspěšných auditorských, účetních, daňových a poradenských firem v průběhu let, má dnes BDO 30 partnerů, téměř 60 daňových poradců, 30 certifikovaných auditorů, soudní znalce i advokáty. V ČR BDO obsluhuje segment malých a středně velkých českých firem i velké koncerny a dceřiné společnosti mezinárodních korporací. Své klienty, kterých je více než 3 000 napříč odvětvími, obsluhuje ze šesti měst ČR. Dlouhodobě spolupracuje např. se skupinou HOPI, Budějovickým Budvarem, výrobcem křišťálového skla Preciosa, společností Madeta, automobilkou Toyota, technologickou firmou Adastra, stavební skupinou PORR či obchodní drogistickou sítí DM.

Během těch 30 let společnost rostla pod vedením zkušených, kvalifikovaných lidí – už po roce BDO auditovala 24 firem z tehdejší TOP 100 v ČR a po vzniku velké čtyřky se dlouhodobě držela v TOP 5 na trhu. Hodnoty, na nichž jsme vyrostli, si přitom zachováváme dodnes – je to kvalita, poctivá práce a snaha neustále růst a inovovat. Letos právě u příležitosti výročí chceme dát najevo, co se nám povedlo, s kým spolupracujeme a jací jsme,“ dodává Petr Slavíček, předseda rady partnerů, který spolu s ostatními partnery staví úspěch BDO hlavně na lidech, vzájemné úctě a spolupráci.

Bližší informace o historii BDO v České republice:Tisková zpráva ke stažení


OBRÁZEK: Setkání Miroslava Jandečky, řídícího partnera, a Petra Slavíčka, předsedu představenstva, se dvěma ze tří zakladatelů BDO v České republice, Vlastimilem Hokrem a Jiřím Czabanem.  Během diskuse o počátcích, vývoji a dnešní společnosti se jednoznačně shodli na tom, že úspěch byl, je a bude především o lidech, vzájemné úctě, spolupráci a podpoře jejich rozvoje.

Miroslav Jandečka k tomu dodává: „Moderní technologie postupně nahradí automatizovatelnou práci, ale ne bez hlubokých lidských vztahů a důvěry.“