• BDO slaví úspěch v soutěži Účetní firma roku 2022

BDO slaví úspěch v soutěži Účetní firma roku 2022

07.12.2022

Praha, 7. 12. 2022 – Poradenská společnost BDO uspěla v letošním ročníku prestižní profesní soutěže Účetní firma roku 2022, ve které obsadila druhou příčku. Společnost uspěla nejen díky šíři a kvalitě svých služeb, ale také díky svým aktivitám směřujícím k rozvoji oboru a jeho zatraktivnění pro studenty středních a vysokých škol. Důležitý byl i akcent, který BDO klade na využití moderních technologií a automatizačních nástrojů pro rutinní účetní činnosti, a také pozitivní reference od klientů. V individuální kategorii Účetní roku 2022 potom slaví úspěch Martina Gebauerová, která se dostala do finální trojice nejlepších účetních tohoto roku.

 „Z umístění mám nesmírnou radost, chápu jej jako ocenění celého našeho týmu, který se účetnictví věnuje. V BDO tento segment považujeme za atraktivní a perspektivní pracovní obor spojující technologii s odborností, který poskytuje našim klientům výraznou přidanou hodnotu. Našimi aktivitami děláme vše pro to, aby jej tak přirozeně vnímali nejen naši klienti, ale i nová generace zvyklá s těmito moderními technologiemi pracovat,“ říká Michal Daňsa, vedoucí partner v oblasti finančního a mzdového účetnictví a outsourcingu společnosti BDO. Že se to společnosti daří, ukazují i reference od klientů, ke kterým odborná porota přihlížela. Klienti vyzdvihovali nejen profesionalitu a proaktivitu zástupců BDO, ale také jejich lidský a přátelský přístup.

Soutěž „Účetní firma roku“ se v Česku jako jediná zaměřuje na společnosti poskytující účetní služby a letos proběhl její již pátý ročník. Zaštiťuje ji Komora certifikovaných účetních a také Svaz účetních České republiky. Odborná porota hodnotí například šíři poskytovaných služeb, nadstavbové služby, jejich kvalitu a vnitřní kontrolní mechanismy hodnocených firem nebo to, jakým způsobem zvyšují přidanou hodnotu a důvěru oboru či jak přispívají k rozvoji komunit, ve kterých působí.

BDO klade silný důraz na rozvoj a zatraktivnění celého oboru

„Troufnu si říci, že jsme uspěli i díky tomu, že ve všech hodnocených kategoriích jsme velmi silní, což vychází z přirozeného zájmu našich kolegů o obor, průběžné odborné vzdělávání a rovněž z naší firemní kultury, která je postavená na spolupráci, vzájemné pomoci a otevřenosti. Díky tomu u nás vznikají například iniciativy k podpoře výchovy nové generace účetních poradců a auditorů na univerzitách a školách obecně,“ říká Michal Daňsa.

BDO je hlavním partnerem účetní olympiády středoškolských týmů „ZaúčtujTo!“ či projektu „Daňová gramotnost“ na středních školách. Spolu se Západočeskou univerzitou v Plzni potom vyvinula certifikovaný magisterský studijní program „Daňový specialista“, kterým prošly již tři generace studentů a na kterém se podílí celá řada odborníků BDO. „Tyto aktivity nám přirozeně pomáhají vyhledávat talentované mladé kolegy do vlastních týmů, ale naším hlavním posláním je právě rozvoj oboru. Osobně mám vždy velkou radost i z toho, když vidím naše absolventy ve finančních odděleních nebo účtárnách klientů či na pozicích účetních poradců u naší konkurence. Za velmi důležité totiž považuji, že tito mladí lidé zůstávají oboru věrni a nadále jej svými nápady rozvíjí,“ vysvětluje Michal Daňsa. Svou kariéru pak absolventi mohou rozvíjet ve sféře poradenských společností, kde mohou spolupracovat s pestrým portfoliem klientů, nebo se v obchodní společnosti podílet na jejím finančním řízení.  

Automatizace rutinních procesů zvyšuje kvalitu i přidanou hodnotu práce účetních

Další oblastí, na kterou klade BDO speciální důraz, je automatizace účetních procesů a využití digitálních technologií v účetnictví. Pro tyto účely využívá řadu nástrojů, které zefektivňují účetní operace, automatizují rutinní činnosti nebo pomáhají s přípravou finančních reportů a umožňují tak finančním manažerům a účetním věnovat svou pozornost činnostem s vyšší přidanou hodnotou. Tato řešení je potom připravena implementovat i samotným klientům. Ti díky nim mohou snadno a chytře digitalizovat své účetní doklady, automaticky je importovat do svých účetních systémů, roboticky zpracovávat a účtovat faktury či vytvářet manažerské reporty prostřednictvím nástrojů datové analýzy.

„Kromě využívání nástrojů, které jsou dostupné na trhu, spolupracujeme i se svými kolegy z IT poradenství, kteří umí pomoci připravit, nebo ověřit správnost a funkčnost interních finančních procesů a na jejich základě pak vyvinout individualizované řešení, které plně vyhovuje specifickým potřebám konkrétní společnosti,“ vysvětluje Michal Daňsa.

Tiskovou zprávu ke stažení najdete ZDE.. 

Michal Daňsa, Partner, Head of Business Services Outsourcing |