• Podpora podnikání - výzkum a vývoj, investiční pobídky, dotace Kontaktujte nás

Podpora podnikání - výzkum a vývoj, investiční pobídky, dotace

Vláda podporuje a stimuluje podnikání různými pobídkami. Ty mají podobu daňových úlev na výzkum a vývoj, investičních pobídek (mj. slevou na dani) či dotací. Pomůžeme Vám hledat možnosti jejich využití, využijeme pro Vás naše dlouholeté zkušenosti ve spolupráci s klienty v této oblasti.

Výzkum a vývoj představuje klíčovou oblast nejen pro zvýšení konkurenceschopnosti firem, ale i pro další rozvoj celé země. Zásadní pro uznání výzkumu a vývoje jako daňově odečitatelné položky pečlivé vedení projektu od jeho počátku, který obsahuje tzv. ocenitelný prvek novosti a vyjasnění výzkumné nebo technické nejistoty. Bohužel, česká legislativa přesně nedefinuje, co je ještě považováno za inovaci a co už můžeme klasifikovat jako výzkum a vývoj pro daňové účely. Proto klientům zajišťujeme zpracování oponentního posudku vybraným odborným univerzitním pracovištěm.

Spolupracujeme také se specializovanými poradci a bankami a díky tomu Vám můžeme nabídnout komplexní poradenství v oblasti čerpání investičních pobídek, veřejných dotací, prostředků ze strukturálních fondů EU či z jiných veřejných zdrojů.

Aktuálně v BDO
Události
  • 20.11. - Praha, 21. 11. - Brno, 22.11. - Plzeň, 23.11. - Domažlice | Brno, Plzeň, Domažlice, Praha, Česká republika

    Novinky ve mzdách 2024 a aktuální otázky...

    Zveme vás na tradiční odborný seminář o nejnovějších změnách v mzdové oblasti na...

Zobrazit vše