Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie a jak je odstranit naleznete v PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ ÚDAJŮ.
  • BDO Horizons 2020 - č. 2
Publikace:

BDO Horizons 2020 - č. 2

12 května 2020

Original content provided by BDO

Pravidelně vám přinášíme čtvrtletní přehled celosvětové aktivity v oblasti fúzí a akvizic se zaměřením na klíčové oblasti a vybrané sektory podnikání a nabízíme vám satelitní pohled na vývoj M&A trhu - a také na to, kam směřuje.

Publikace zahrnuje odborný komentáře k nejnovějším trendům, předpovědi pro nadcházející rok a prognózy aktivity sektoru prostřednictvím našeho grafu zvýšené aktivity, který předpovídá nejaktivnější odvětví pro prodej společnosti. Ať už jste aktivní na straně nákupu nebo prodeje, nebo si jen dáváte pozor na nejnovější příležitosti, publikace Horizons vám poskytnou zásadní informace o tom, kam a proč investice plynou.

V čísle zaměřeném na druhý kvartál 2020 se podrobně podíváme na svět fúzí a akvizic, který je silně ovlivněn situací spojenou s COVID-19. Krátkodobý lednový růst rychle propadl a počet provedených transakcí se přiblížil situaci z roku 2009. Naše globální působení nám umožnilo vhled do dopadů COVID-19 napříč sektory i regiony. Toto vydání Horizons vám tak přináší aktuální komentáře k úrovni transakčních aktivit, aktivních sektorů a regionů a poskytuje hloubkovou analýzu potenciální aktivity v příštích několika měsících

  • Globální pohled – M&A aktivita ve světě silně ovlivněném COVID-19
  • Vybrané téma – Způsobí omezení transakcí problémy?
  • Severní Amerika – COVID-19 způsobuje problémy pro severoamerickou ekonomiku a transanční trh
  • Jižní Amerika - M&A aktivita zasažena pandemií, ceny ropy se propadají
  • Velká Británie & Irsko – aktivita je zbržděna omezeními a nejistotou
  • Čína – M&A aktivita se propadá, omezení zpomalují ekonomiku
  • Zemědělství/Jídlo a pití – Vyhlídky M&A aktivity před a po COVID-19
  • Výroba – Zastavení výroby: dopad COVID-19 na M&A v oblasti výroby

Připravili jsme pro Vás rovněž interaktivní mapu celého světa, která Vám přináší informace o pobídkách a úlevách, které podnikatelům i jednotlivcům v souvislosti s pandemií koronaviru nabízejí místní vlády. Mapu naleznete zde.