E-commerce: nová pravidla pro dovoz zboží malých zásilek, pro zasílání zboží i pro poskytování elektronických služeb konečným zákazníkům v EU od 1. 7.

Datum: 04.06.2021
Čas: 09:00 - 14:00

Senovážné náměstí 23
PRAHA 1 - Nové Město  11000
Zobrazit mapu

  • Shrnutí

Ve spolupráci s 1. VOX a.s. jsme pro Vás připravili webinář na téma E-commerce – nová pravidla pro dovoz zboží malých zásilek, pro zasílání zboží i pro poskytování elektronických služeb konečným zákazníkům v EU od 1. 7.

Seznámíte s významnými změnami v DPH nejenom pro zasílání zboží konečným spotřebitelům jak v rámci EU, tak i ze třetích států u zásilek malé hodnoty do 150 EUR.

Dozvíte se také o dalších částech této novely. Tím je zrušení osvobození od DPH u dovozu zásilek určené pro konečné spotřebitele do výše 22 EUR a také rozšíření Mini-One-Stop-Shop – nově jen One-Stop-Shop režimu i pro další služby určené konečným spotřebitelům (v současnosti pouze rozhlasové, televizní a elektronické služby).

Na konkrétních příkladech si představíme nové režimy DPH od 1. 7. 2021 pro zasílání zboží, tj. One-Stop-Shop a Import-One-Stop-Shop. Právě rozšíření One-Stop-Shop režimu bude mít významný vliv na novou konstrukci zasílání zboží konečným zákazníkům v EU, které uskutečňují zejména e-shopy. Vznikne také nový Import-One-Stop-Shop režim pro zasílání zboží konečným zákazníkům v EU ze třetích států (např. Číny).
O něco složitější postavení budou mít tzv. elektronické platformy zjednodušující prodej zboží na dálku ze třetích států (např. Amazon).

Zjistíte, že při správné aplikaci těchto nových režimů již odpadne povinnost registrovat se k DPH v členských státech EU, kam dotčené subjekty zasílají zboží svým konečným zákazníkům. Tím se samozřejmě ušetří náklady na podávání tamních přiznání k DPH a souvisejících výkazů.

 

Termín: 4. 6. 2021 od 9:00

 

Komu je seminář určen:

Kurz je určen pro finanční účetní, daňové poradce a ekonomy podnikatelů zapojených do přeshraničního obchodování, pracovníkům nákupních a prodejních oddělení, logistických a ekonomických útvarů, kteří potřebují získat základní či prohloubit si dosavadní informace v dané problematice.

 

Přednášející: 

Ing. Petr Linx, Manažer daňového oddělení, Daňový poradce BDO Czech Republic s.r.o., člen sekce DPH při KDP ČR, expert na strukturování DPH)

 

Program:

• definice nových pojmů,
• zrušení osvobození od DPH při dovozu malých zásilek o hodnotě nepřevyšující 22 EUR,
• změna limitů pro registraci k DPH v jiných členských státech EU nejen pro zasílání zboží,
• režimy DPH pro e-shopy, elektronické platformy a další subjekty,
• One-Stop-Shop režim (unijní x neunijní) pro zasílání zboží např. z ČR do jiných členských států EU a pro poskytování vybraných služeb do EU konečným spotřebitelům subjekty jak z EU, tak i ze třetích států,
• Import-One-Stop-Shop režim pro dovoz zboží v zásilkách o hodnotě nepřevyšující 150 EUR,
• provázanost celních předpisů pro dovozu zboží v zásilkách o hodnotě nepřevyšující 150 EUR.

 

Více informací a registrace zde.