Tyto webové stránky používají k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte. Více informací o souborech cookie a jak je odstranit naleznete v PROHLÁŠENÍ O OCHRANĚ ÚDAJŮ.

Software escrow

Hlavním přínosem nasazení informačního systému je zvýšení efektivity firemních procesů a fungování firmy. Intenzita Vašich očekávání je přímo úměrná objemu vynaložených prostředků, který od určité výše vytváří oprávněnou obavu z návratnosti.

Jak ale vyřešit situaci, kdy nevíte, jak dlouho potrvá podpora Vámi vybraného systému? Co když jej dodavatel nebude dále rozvíjet? Pouze s přístupem ke kompletním zdrojovým kódům můžete zajistit technickou podporu a dlouhodobý rozvoj informačního systému. A to je základní funkcí tzv. software escrow: bezpečné uschování kódu a jeho vydání po splnění podmínek definovaných ve smlouvě mezi výrobcem software, zákazníkem a escrow agentem.

Nejedná se tedy o pouhé uložení kopie kódu, kterou nemá tvůrce software pod kontrolou, u zákazníka, ale o komplexní službu zajišťující potřebné právní úkony spojené s uschováním (nikoli jen uložením) softwarového kódu a jeho případným vydáním na základě stanovených podmínek. Využitím zabezpečené verze software escrow eliminujeme riziko vyzrazení zdrojových kódů během celého procesu úschovy.